सगरमाथा म्युजिक अवार्डको उत्कृष्ट पाँच सार्वजनिक

0
shares

by KRISHNA KC | Updated: 03 Oct 2018

373 views
सगरमाथा म्युजिक अवार्ड 2018

काठमाडौं
नेपाली कला र श्रष्टाको सम्मान, नेपाली संस्कृति संरक्षण र प्रवद्र्धन हाम्रो अभियान’ भन्ने मुल नाराको साथ हुन लागेको युनिर्भसल डेन्टल सगरमाथा म्युजिक अवार्ड २०७५ को उत्कृष्ट पाँच सार्वजनिक भएको छ।

४४ विद्यामा २२० जना कलाकर्मी अवार्डमा प्रतिस्पर्धा गर्ने भएका छन् । जुरी र आयोजक समितिको निर्णयको आधारमा उत्कृष्ट पाँच छनोट गरेको अवार्ड आयोजक समितिका अध्यक्ष मनोज थापाद्धारा जारी विज्ञप्तीमा जनाइएको छ ।

रेस्पोन्सिभ मिडिया प्रालिको आयोजनामा हुर्न लागेको यस अवार्डमा राष्ट्रिय, चलचित्र, आधुनिक, पप र विधामा देशभरका कलाकर्मीहरुले सहभागी जनाएका छन् । अवार्डको फाइनल मंसिर ३ गते राष्ट्रिय नाचघर जमलमा हुने छ ।

उत्कृष्ट पाँचसहित भोटिङ कोड पनि खुल्ला गरिएको कार्यक्रम निर्देशक रामकृष्ण श्रेष्ठले जानकारी दिएका छन् । उनका अनुसार अवार्डमा ७० प्रतिशत भोट र बाँकी जुरी समितिको मतलाई आधार मानेर विजेताको घोषणा गरिनेछ ।

उत्कृष्ट पाँचमा परेका कलाकर्मीहरुलाई असोज २४ गते कार्यक्रमका विच प्रमाणपत्र र मेडल प्रदान गर्ने कार्यक्रम संयोजक राज लुईटेल जानकारी दिए । सगरमाथा म्युजिक अवार्डमा नेपाली गीतसंगीतको क्षेत्रमा योगदान पु-याएका एक जना विशिष्ट व्यक्तिलाई लाईफ टाइम अचिभमेन्ट अवार्ड प्रदान गरिने छ भने नेपाल कला क्षेत्रमा कलम चलाउने पत्रकारलाई सम्मान गरिने आयोजक संस्थाले जनाएको छ ।

भोट गर्ने तरिका
Type SMA <space> nominee code and send it to 33001.

राष्ट्रिय भावतर्फ सर्वोत्कृष्ट गायक
१.शिव परियार – पश्चिम रुन्छ -1A
२, मनोजराजशिवाकोटी– सुन हे सुन -1B
३, सपनश्रेष्ठ– मेचिकाली -1C
४, कृष्णभक्त राई – विश्वको अग्लो -1D
५, भविन ढुंगाना – टेक्ने जमिन -1E
सर्वोत्कृष्ट गायिका
१, सुधा रत्न – विज्ञ बोलाउ – 2A
२, अन्जु पन्त – हातको ठेला- 2B
३, रिता केसी – पहराको साइनो - 2C
४, पारु रञ्जित – हिउँ जस्तै - 2D
सर्वोत्कृष्ट गीतकार
१,शान्तिप्रिय – मलाई मेरै -3A
२, सोम राई – एउटै मुल नेपाली- 3B
३, सुदन डोटेल – म भन्दामाथि -3C
४, सुन्दर पन्त– मेरो देशको माटो 3D
५, शान्ताअधिकारी – भगवानखोज्दैछु -3E
सर्वोत्कृष्ट संगीतकार
१, सरोज प्याकुरेल– म भन्दामाथि – 4A
२, विपीनआचार्य – मेरो देशको माटो – 4B
३, सिजमसिन्जाली – उठ नेपाली – 4C
४, रमेश खड्का– भगवानखोज्दैछु – 4D
५, सन्तोष श्रेष्ठ– पश्चिम रुन्छ – 4E
चलचित्रतर्फ
सर्वोत्कृष्ट पाश्र्व गायन पुरुष
१,कृष्ण काफ्ले –पर्ख पर्ख मायालु (मंगलम) – 5A
२, डेविडशंकर – घिन घिनमादल (पञ्चेवाजा) – 5B
३, सुगमपोखरेल – तिमी रोएको पल (ऐश्यर्व) – 5C
४, राज सागर – ढल्यो ढल्यो ( माइलव) – 5D
५, पुरुषोत्तम सुवेदी – यो मुटुमा अबतिम्रो (मेला) – 5E
सर्वोत्कृष्ट पाश्र्व गायन महिला
१,विन्दु परियार –पर्ख पर्ख मायालु (मंगलम) – 6A
२, मिनानिरौला– रुपै मोहनी (शत्रुगते) – 6B
३, सावित्रीजोशी– सुपारी काँचो (नेप्टे) – 6C
४, सारिका घिमिरे – हास्दाहास्दै (चिमु सी चि) – 6D
स्वेच्छा ठकुरी– यो मुटुमा अबतिम्रो (मेला) – 6E
सर्वोत्कृष्ट गीतकार
१, लोकराजअधिकारी – रुपै मोहनी (शत्रुगते) – 7A
२, सुष्मा देवकोटा –ढल्यो ढल्यो ( माइलव) – 7B
३,रेगन क्षेत्री – हास्दाहास्दै (चिमु सी चि) – 7C
४,रोशन फ्युवा – जान्छु काठमाडौं (हिमालकी रानी) – 7D
५, राजेन्द्र भट्ट – यतियतिपानी (कृ) – 7E
सर्वोत्कृष्ट संगीतकार
१,ओम सुनुवार – सुपारी काँचो (नेप्टे) – 8A
२, दीपकशर्मा–पर्ख पर्ख मायालु (मंगलम) – 8B
३, कल्याण सिंह –मेरी मामु (मेरी मामु) – 8C
४, विकास चौधरी – घिन घिनमादल (पञ्चेबाजा) – 8D
५, अर्जुन पोखरेल – तिमी रोएको पल (ऐश्वर्य) – 8E
लोक दोहोरी तर्फ
सर्वोत्कृष्ट गायक
१, खुमनअधिकारी – तल परिन्न – 9A
२, मौसम गुरुङ – अन्धोपन – 9B
३, रविन लामिछाने– न आउ मेरो भाई – 9C
४, धर्मराजपोखरेल– दुई दिने – 9D
५, नेत्र भण्डारी– नियती – 9E
सर्वोत्कृष्ट गायिका
१, पूर्णकलाविसी– रुदै रुदै तिम्रो शहर – 10A
२, श्रीदेवी देवकोटा – बरको छायाँले – 10B
३, रमिलान्यौपाने– तल परिन्न – 10C
४, पुष्पाबोहरा – कपाल काट्ने कैची – 10D
५, जमुना राना मगर– माकुरी – 10E
सर्वोत्कृष्ट शब्द
१,शिखर जंगश्रेष्ठ– बार लगाउ – 11A
२, रामचन्द्र ढकाल – चरिले विउखायो – 11B
३, शान्त शिशिर– हाम्रो माया – 11C
४, सन्ध्या केसी– स्वर्ण पदक – 11D
५, डम्बर चन्द बगर– नियती – 11E
सर्वोत्कृष्ट लय
१,भागिरथ चलाउने– मेरो जीवन – 12A
२, ऋषि खड्का– गोरेटो – 12B
३, ओम छिनेल– अन्धोपन – 12C
४, सुदीप अधिकारी– आँखा बन्द गरिदेउ – 12D
५, रामु खड्का – नियती – 12E
सर्वोत्कृष्ट नवगायिका
१,पार्वती रावल– औठी तोलाको – 13A
२, प्रतिभा सापकोटा– घाम भनेनीभन – 13B
३, जानुकातामाङ– तामे करुवा – 13C
४, झरनापुन मगर– चिनो रुमाल छ – 13D
५, डोल्मा लामिछाने मगर – मालिगाईलाई – 13E
सर्वोत्कृष्ट नवगायक
१, रामगोपाली– स्वर्ण पदक – 14A
२, खेम सेञ्चुरी– तामे करुवा – 14B
३, तिलक परियार– जे गर्नु यहाँधनले गर्दो रहेछ – 14C
४, चेतनगोतामे– चिनो रुमाल छ – 14D
५, रामशिशिर – हाम्रो मायाले – 14E
सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष
१,बिमलअधिकारी– गोरेटो – 15A
२, महेन्द्र गौतम – न आउँ मेरो भाई – 15B
३, दुर्गेश थापा – अन्धोपन – 15C
४, बुद्धविर थापा – विरह – 15D
५, दिनेशथापा – घरत ठिमी – 15E
सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला (अभिनय)
१, अनु पराजुली– मेरो जीवन – 16A
२, मञ्जिता केसी– गोरेटो - 16B
३, दीपासाबिसी– चर्चित – 16C
४, नन्दा बस्याल– तिम्रै माया जिवनभर – 16D
५, सारिका केसी– घाम भनेनी भन – 16E
सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला (नृत्य)
१, रितु तामाङ – मन भयो चञ्चल – 17A
२, करिष्मा ढकाल– गुन्दु्रक मिठो सागको – 17B
३, अस्मिता राना–औँठी पत्थर – 17C
४, रुविनाअधिकारी– इन्ट्री मा¥यो मायाले – 17D
५, मालती घले– लैझा रुमाल बैना – 17E
सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो छायाँकार
१, राजेश घिमिरे– तल परिन्न -18A
२, शम्भु चालिसे–कालै आएन -18B
३, दुर्गापौडेल– मेरो जीवन -18C
४, सागर गौतम – मायालाएरै हो -18D
५, सुरेश श्रेष्ठ– स्वर्ण पदक -18E
सर्वोत्कृष्टम्युजिक भिडियो सम्पादन
१,नबिन घर्तिमगर – गाउँमा हल्ला चल्यो -19A
२, अमर शाक्य– गोरेटो -19B
३, रोशनधिताल– मन भयो चञ्चल -19C
४, प्रविन भट्ट – औठीतोलाको -19D
५, दीपक विष्ट –विरह -19E
सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो निर्देशक
१,बबिताश्रेष्ठ–नलगाई झुटो पिरती -20A
२, कपिललामा– गोरेटो - 20B
३, काजिस श्रेष्ठ– मायालाएरै हो – 20C
४, मौसमहिमाली – गुन्द्रुक मिठो सागको – 20D
५, रञ्जितकुमार क्षेत्री – आँखाबन्दगरिदेउ - 20E
२१, सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो
१, म दुःखीकोआंशु -21A
२, तल परिन्न -21B
३, गोरेटो -21C
४, मेरो जीवन -21D
५,अन्धोपन -21E
सुगम संगीततर्फ
सर्वोत्कृष्ट गायक
१, रामभक्त जोजिजु – बदनामी -22A
२, दिलीपमाली– एक पेटखान -22B
३, युवराज चौलागाई– तिम्रो माया -22C
४, अर्जुन सुनाम – तिम्रो मेरो -22D
५, प्रमोद खरेल– दिलभित्र -22E
सर्वोत्कृष्ट गायिका
१, टिका प्रसाई –परदेशमा -23A
२, जुनु गौतम – ठुली -23B
३, स्मृतिशाही – मेरो मुटु कलेजीमा -23C
४,मिलनअमात्य – लुकीलुकी -23D
५, मल्लिकाकार्की– म तिम्रो मायामा -23E
सर्वोत्कृष्ट गीतकार महिला
१,अम्बिका गुरुङ –जुन जस्तो शितल -24A
२, रमिश्रेष्ठ – किन हुन्छ -24B
३, कल्पनाअधिकारी– एक पेटखान -24C
४, अस्मिता सुमार्गी – सर्मपण -24D
५, सावित्री गौतम – प्यारो बर्दिया -24E
सर्वोत्कृष्ट गीतकार पुरुष
१,एचके धिताल– स्वीकृति -25A
२, माधवनिर्दोष – मुटु विना -25B
३, कस्तुपपन्त– फुल सम्झेर -25C
४, पदम रोकाय – तिमी देखी टाढा -25D
५, निरप्रसाद गुरुङ – यो जुनीमा -25E
सर्वोत्कृष्ट संगितकार
१, रेखापौडेल– परदेशमा -26A
२, राजकुमार बगर – तिम्रो माया -26B
३, सुरेन्द्र श्रेष्ठ– तिम्रो हाँसोमा -26C
४, ताराविर पाण्डे – यस्तो माया -26D
५, रिमेशकुमार – दुई दिनलाई मुटु -26E
सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष
१,पुष्प खड्का– दिलमा सजाउला -27A
२, श्रीदेव भट्टराई – बैगुनी रहिछौं मायालु -27B
३, सनम कठायत– यो जुनीमा -27C
४, दृष्य सुबेदी – मेरो प्राण तिमीलाई -27D
५, शिवदास गुरुङ – आँखामा तिम्रो -27E
सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
१,जान्वी बोहरा– आज फेरी -28A
२, वर्षा सिवाकोटी – दिलभित्र -28B
३, उषा सुवेदी–विना तिम्रो साथमा -28C
४, नानी थापा– सर्म